I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku otrzymało wsparcie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na realizację projektu pod tytułem „EuroAktywność – nowoczesna edukacja” wniosek nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000200938. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na zasadach programu Erasmus+.
Termin realizacji projektu: 30.12.2024 – 29.06.2026
DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH DOFINANSOWANIA
W ramach projektu piętnastoosobowa grupa pracowników naszej szkoły weźmie udział w dwutygodniowych zagranicznych szkoleniach z zakresu metodyki nauczania, kształcenia umiejętności posługiwania się językami obcymi (angielskim, hiszpańskim i francuskim) oraz w szkoleniu z zakresu Mindfulness & Wellbeing. Kraje mobilności to Cypr, Malta, Francja, Włochy oraz Hiszpania.
GRUPA DOCELOWA
Uczestnikami projektu będzie kadra pedagogiczna – nauczyciele i pracownicy pedagogiczni/specjaliści znajdujący się w niekorzystnej sytuacji czyli osoby o tzw. mniejszych szansach, którzy są zatrudnieni w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Rekrutacja uczestników zostanie przeprowadzona w oparciu o regulamin.
CELE PROJEKTU
1. Poprawa jakości nauczania i uatrakcyjnienie metod prowadzenia zajęć.
2. Podniesienie poziomu motywacji nauczycieli i zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
3. Podniesienie poziomu znajomości języków obcych nauczycieli, aby mogli oni uczestniczyć w projektach międzynarodowych.
4. Promowanie postaw otwartości, tolerancji i poszanowania różnorodności.
EFEKTY
1. Nawiązanie kontaktów w środowisku międzynarodowym oraz współpracy międzynarodowej.
2. Uatrakcyjnienie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych o nowe metody i narzędzia nauczania (brain-storming, role-palys, materiały autentyczne, TBL, etc.).
3. Przełamanie przez nauczycieli bariery językowej w mówieniu, opanowanie języka obcego na poziomie skutecznej komunikacji, poszerzenie znajomości języka o specjalistyczne słownictwo.
4. Wzrost motywacji nauczycieli do ciągłego rozwijania swoich kompetencji językowych oraz podejmowania działań na płaszczyźnie międzynarodowej.
5. Budowanie bardziej pozytywnego i wspierającego środowiska edukacyjnego, które promuje troskę o samopoczucie i naukę umiejętności społeczno-emocjonalnych dla nauczycieli i ich uczniów.
6. Zwiększenie wymiaru europejskiego naszej szkoły i społeczności szkolnej.
7. Podniesienie atrakcyjności szkoły na rynku edukacyjnym.
8. Zintegrowanie społeczności szkolnej w działaniach promujących wielokulturowość, otwartość i tolerancję oraz niwelowaniu zachowań dyskryminujących.
WARTOŚĆ PRZEDSIĘWZIĘCIA :
213 212,33 zł
WYSOKOŚĆ WKŁADU FUNDUSZY EUROPEJSKICH:
175 942,82 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
#FRSE