WCAG 2.0

Projekty uczniów

„Musical Hearts”

Jesteśmy grupą sześciu uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Połączyła nas pasja do muzyki i kultury.
Nasz projekt „Musical Hearts” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii miał na celu zachęcenie mieszkańców miasta i okolic do uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i rozwój twórczości wśród młodzieży. Występowałyśmy wspólnie na samodzielnie zorganizowanych koncertach i warsztatach muzycznych.
Nasz pierwszy występ miał miejsce 20 grudnia podczas koncertu bożonarodzeniowego w LZK.
Następnie 20 stycznia odbył się nasz koncert w „Klubie Zazamcze” Browaru B., który został partnerem projektu. Wydarzeniu nadałyśmy tytuł „Muzyczne Serca Włocławka”, a dochód przeznaczyły na Polską Fundację Muzyczną.
17 i 18 stycznia prowadziłyśmy warsztaty muzyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, SP nr 20 i LZK, podczas których dzieci i młodzież zapoznawały się z instrumentami muzycznymi, rozwiązywały quizy i wykonały kilka ćwiczeń wokalnych.
1 marca odbył się koncert w Domu Seniora w Urszulewie. Muzyczny występ sprawił seniorom radość, a osobom z projektu dodatkowo niezapomniane doświadczenie.
6 marca zorganizowałyśmy imprezę edukacyjną dla uczniów LZK. Zostały przygotowane quizy edukacyjne i muzyczne gry nawiązujące do lat 80 i 90.
21 marca dzięki współpracy z Fundacją „Już jestem.” pani Katarzyny Jaroszewskiej wystąpiłyśmy w Centrum Kultury „Wahadło” w Brześciu Kujawskim.
8 kwietnia wystąpiłyśmy w Domu Pomocy Społecznej „Na skarpie”.
9 kwietnia wykonałyśmy cztery koncerty: w Domu Pomocy Społecznej w Kowalu, przedszkolu „Mały Miś” w Szpetalu Górnym, Domu Dziennego Pobytu w Urszulewie oraz Szkole Podstawowej w Szpetalu Górnym. Ten ostatni połączyłyśmy z własnym kiermaszem ciast.
Ciasta i inne wypieki sprzedawałyśmy również w naszej szkole.
10 kwietnia przeprowadziłyśmy warsztaty muzyczne w SP nr 10.
12 kwietnia odbył się finałowy koncert w świetlicy w Dębicach.
Udało się nam dwukrotnie wystąpić w radiu WLC, a artykuły o nas pojawiły się na licznych włocławskich portalach.
Wstawiałyśmy ciekawe posty o muzyce na Instagramie i Facebooku, a na TikToku pytania dotyczące muzyki zadane w naszej szkole.
Poprzez nasze osiągnięcia chcemy motywować młodych ludzi do rozwoju swoich pasji i podejmowania własnych inicjatyw społecznych.

https://linktr.ee/Musical_Hearts